تخفیف برای تمام محصولات

فروش ویژه زمستانی

0
نمایش فیلترها
مقالات

سالمندی و نکاتی برای داشتن سلامتی در این دوران.

سالمندی و نکاتی برای داشتن سلامتی در این دوران.
افزایش سن و سالمندی مرحله از زندگی ماست که غیرقابل اجتناب بوده و نمی توان جلوی بروز آن را گرفت، اما با رعایت برخی نکات وداشتن عادات زندگی سالم می تواند باعث شود در این دوران از سلامت جسمی و ذهنی خوبی برخوردار باشیم و بتوانیم از زندگی خود لذت ببریم .

 

سالمندی و نکاتی برای داشتن سلامتی در این دوران

افزایش سن و سالمندی روندی است که با هیچ روشی نمی توان آن را متوقف کرد، عموما با افزایش سن و تغییرات منفی که در بدن اتفاق می افتد سلامت بدنی افراد دستخوش تغییراتی می شود و فرد در معرض بیماری های مختلف قرار می گیرد. داشتن سبک زندگی سالم از بهترین راهکار برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های مرتبط با افزایش سن و کم کردن سرعت تغییرات منفی در بدن است.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را بیان کنیم که با رعایت آن می توان سبک زندگی سالم تری را تجربه نموده و به داشتن سلامت در سنین بالا کمک نمود.

غذاهای فراوری شده،  معمولا مملو از شکر، نمک ویا چربی هستند و عموما دارای مقدار بالای از کالری هستند. سعی کنید به جای استفاده از غذاهای فرآوری شده، این مواد غذایی رو بیشتر مصرف نمایید.

  • میوه ها و سبزیجات ساده
  • غلات
  • مصرف گوشت های سفید
  • ماهی
  • لبنیات

 

ویتامین ها نقش بسیار مهمی در داشتن سلامتی در بدن ما بازی می کنند. از این رو حتما سعی کنید به مقدار کافی ویتامین را به بدن خود برسانید. بهترین راهکار برای تامین ویتامین بدن خود، دریافت آن ها در رژیم غذایی است. اما اگر به هر دلیلی این امکان برای شما فراهم نمی باشد حتما سعی کنید با مشورت پزشک خود اقدام به مصرف یک مولتی ویتامین نمایید.

داشتن فعالیت بدنی جز لازم داشتن سلامتی در سنین بالاست برای داشتن عضلاتی قوی، داشتن توانایی تعادلی و عدم زمین خوردن در سنین بالا داشتن فعالیت بدنی یکی از اصلی ترین موارد است. فعالیت بدنی یکی از کلیدی ترین موارد برای پیشگیری از انواع بیماری ها در هر سنی است. اگر در سنین میانسالی و سالمندی هستید و مدت زیای از آخرین باری که ورزش کرده اید می گذرد و می خواهید فعالیت بدنی داشته باشید حتما قبل از شروع فعالیت بدنی با یک پزشک مشورت کنید. داشتن روزانه 30 دقیقه فعالیت بدنی می تواند تضمین کننده سلامتی شما باشد.